START arrow AKTUALNOŚCI
AKTUALNOŚCI
Powitanie Drukuj
Wpisał: Administrator   
01.09.2014.

Witamy na stronie startowej Zespołu Szkół w Drygałach.

Zapraszamy do przeglądania poszczególnych zakładek podzielonych na różne strefy (menu). Znajdują się w nich niezbędne informacje potrzebne zarówno uczniom jak i rodzicom. W galeriach można zobaczyć życie szkoły.

 
EKOLOGICZNA RODZINA RAZEM SIĘ TRZYMA Drukuj
Wpisał: Teresa Chrostowska   
15.06.2014.

W Zespole Szkół w Drygałach od 8 maja do 5 czerwca 2014 roku realizowano projekt pod hasłem: "EKOLOGICZNA RODZINA RAZEM SIĘ TRZYMA”. Przedsięwzięcie związane było z obchodami Dni Rodziny.

Finałową częścią projektu był festyn z udziałem zaproszonych gości, rodzin uczniów i nauczycieli. Odbył się on 5 czerwca 2014 roku. Podczas uroczystości swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne zaprezentowali nie tylko uczniowie. Tym razem dzieci mogły podziwiać talenty aktorskie swoich rodziców, którzy przygotowali swoim pociechom występ artystyczny pt.: "Rzepka”.

Po występach artystycznych uczniowie wykazali się wiedzą w konkursach ekologicznych. Młodzież miała również okazję dowiedzieć się od przedstawiciela starszego pokolenia, w jaki sposób dawniej dbano o ekologię, jak prasowano żelazkiem na węgle,  prano kijanką i na tarze, z czego robiono chodniki, które do dzisiaj zdobią podłogi niejednego domu. Ciekawostką była opowieść o lnie – roślinie, z której wytwarza się ekologiczne ubrania. W trakcie festynu najbardziej aktywnych uczestników nagrodzono.

Sponsorem nagród był Urząd Miejski w Białej Piskiej oraz Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku.

Piknik ekologiczny zakończył się ogniskiem i dyskoteką. 

 
PROFILAKTYKA W SZKOLE Drukuj
Wpisał: Teresa Chrostowska   
08.05.2014.
Troską nas, dorosłych, jest ochrona dzieci i młodzieży naszej szkoły przed ryzykownymi zachowaniami związanymi z niewłaściwymi wyborami, których konsekwencje ponosić będą w przyszłości. Temu celowi służą działania podejmowane  przez Zespół ds. Profilaktyki, a "Tydzień dla serca" to czas szczególnego promowania zdrowego stylu życia.
W tym okresie umożliwiliśmy uczniom obejrzenie spektakli profilaktycznych.  "Czas wyboru" i "Niebezpieczna gra" to spektakle dla młodzieży gimnazjalnej, natomiast "Internetowa pułapka" skierowana była do uczniów klas IV-VI.
 
Czytaj całość…
 
Nowinki sportowe Drukuj
Wpisał: Teresa Chrostowska   
08.05.2014.

Uczniowie naszej szkoły Patrycja Narewska i Patryk Szuchnicki reprezentowali naszą gminę w mistrzostwach LZS województwa warmińsko-mazurskiego w Olecku. Patrycja Narewska  zajęła IV miejsce, a Patryk Szuchnicki VI miejsce.

08 maja 2014 roku (czwartek) o godz. 17.30 reprezentanci naszego LUKS-u Orzeł będą gościć MKS Mazur Ełk. Reprezentanci obu klubów zagrają pomiędzy sobą mecz towarzyski w piłkę nożną.

 

 
Dni Ziemi Drukuj
Wpisał: Administrator   
04.05.2014.
Dnia 30  kwietnia w naszej szkole odbył się apel poświęcony Dniu Ziemi. W apelu udział wzięli uczniowie klasy III szkoły podstawowej, którzy zaprezentowali przedstawienie – „Spotkanie na leśnej polanie”, w którym zachęcali wszystkich do dbania o środowisko naturalne. Uczniowie pod postaciami leśnych zwierząt przybliżyli życie w lesie, w którym człowiek nie zwraca uwagi na ochronę przyrody. Przedstawienie uświetniły piosenki o tematyce ekologicznej i informacje na temat Dnia Ziemi. Ważnym elementem przedstawienia była segregacja śmieci. Wszyscy zrozumieli, że tylko w ten sposób można walczyć o czyste lasy, podwórka, drogi, place zabaw. Dbanie o czystość przynosi korzyści ludziom i środowisku naturalnemu. Przedstawienie przygotowała Pani Krystyna Wiśniewska.
 
Cyfrowa szkoła - TIK Drukuj
Wpisał: Administrator   
13.03.2014.
W roku szkolnym 2013/2014 nasza szkoła przystąpiła do Rządowego Programu „Cyfrowa szkoła”, który ma na celu rozwijanie kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno - komunikacyjnych.
Projekt opiera się na założeniach, że jednym z podstawowych zadań współczesnej szkoły jest rozwijanie takich kompetencji uczniów, które przygotowują ich do życia we współczesnym społeczeństwie informacyjnym, gdzie korzystanie z nowoczesnych technologii jest podstawową umiejętnością.

W ramach tego projektu powołany Zespół TIK stworzył prezentację multimedialna dotyczącą bezpiecznego korzystanie z Internetu.
 
Zobacz prezentację w menu STREFA PRACY zakładka TIK
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 14 z 162

U NAS

Gościmy

ODWIEDZIN

Dzisiaj215
Wszystkich212146

IMIENINY

18 Września 2014
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Dobrowit, Irena,
Irma, Józef,
Ryszarda, Stefania,
Tytus, Zachariasz
Do końca roku zostało 105 dni.

DO WAKACJI

Odliczanie do
26. June 2015, 09:00
Pozostały czas
280 dni
11 godzin
18 minut

Poczta Pracowników

Login:
Hasło:

WSPIERAMY