START arrow AKTUALNOŚCI
AKTUALNOŚCI
JESTEŚMY JUŻ UCZNIAMI Drukuj
Wpisał: Teresa Chrostowska   
22.10.2014.
22 października w naszej szkole odbyła się uroczystość "Ślubowania i Pasowania na uczniów" dzieci klas pierwszych. Zanim nastąpił ten ważny w życiu pierwszaków moment dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne, które oklaskiwane były przez przybyłych na uroczystość rodziców i gości. Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Dyrektor pan Andrzej Rosiński dokonał ceremonii pasowania dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem wypowiadając słowa: "Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej". Z okazji tej uroczystości pani dyrektor Renata Łepkowska wręczyła uczniom dyplomy pamiątkowe, a koledzy z klas drugich i trzecich skromne upominki. Rodzice także pamiętali o święcie swoich dzieci i zorganizowali "słodkie" przyjęcie. Ten dzień na długo pozostanie pierwszakom w pamięci.
 
Otrzęsiny klas I gimnazjum Drukuj
Wpisał: Teresa Chrostowska   
06.10.2014.
Dnia 30.09.2014r. w Publicznym Gimnazjum w Zespole Szkół w Drygałach odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Organizacji wydarzenia podjęli się uczniowie kl. IIa pod opieką pani Wiesławy Grońskiej. W jury konkursu zasiedli uczniowie klas III i II gimnazjum. Pierwszym zadaniem do wykonania przez pierwszoklasistów było odpowiedzenie na pytania dotyczące swoich wychowawczyń. Do zadania nominowano jednego ucznia z każdej klasy. Drugim zadaniem było wypicie szklanki mleka z dodatkiem czosnku - coś dla zdrowia. Wychowawcy też nie próżnowali - panie musiały przygotować swoim wychowankom kanapki z musztardą, bananem, papryką i ogórkiem. Wiele emocji wzbudziło także zadanie, podczas którego uczniowie - chłopak i dziewczyna mieli zatańczyć wspólny taniec. Obie klasy radziły sobie znakomicie, o wychowawcach też nie można zapomnieć, bo swoje zadanie wykonały ,,smacznie". Po zmaganiach nastąpiło zaprzysiężenie pierwszoklasistów, którzy wstąpili w poczet braci gimnazjalnej.
Tekst opracował:Michał Podbielski z kl.IIa PG 
 
WIEŚCI SPORTOWE Drukuj
Wpisał: Teresa Chrostowska   
06.10.2014.
Miło nam poinformować o osiągnięciach naszych uczniów na lekkoatletycznych zawodach sportowych, które odbyły się na stadionie miejskim w Białej Piskiej. Mateusz Szkraba uczeń klasy II,,a" gimnazjum zajął I miejsce w biegu na 1200m, Martyna Biedrzycka uczennica klasy III,,a" zajęła III miejsce w biegu na 800m, Mateusz Orzechowski uczeń klasy V,,a" zajął II miejsce w skoku w dal. Gratulujemy.
23 IX odbył się turniej piłki nożnej inaugurujący sportowy rok szkolny 2014/2015. Nasza szkoła gościła gimnazjalistów z Białej Piskiej, Prostek, Pisanicy i Nowej Wsi Ełckiej. Współorganizatorem turnieju był LUKS ,,Orzeł" w Drygałach. Nagrody ufundował Urząd Miejski w Białej Piskiej. Dziękujemy za udział i życzymy wielu sportowych sukcesów.
 
JESIENNE SPRZĄTANIE ŚWIATA Drukuj
Wpisał: Teresa Chrostowska   
01.10.2014.
W piątek 26 września nasza szkoła wzięła udział w XXI  akcji Jesiennego Sprzątania Świata pod hasłem: ,,Turysto Szanuj Środowisko!” Uczniowie klas IV –VI szkoły podstawowej oraz klas I gimnazjum wraz z wychowawcami i nauczycielami wyruszyli w plener na wielkie sprzątanie. Uczniowie porządkowali wyznaczone im miejsca, które w szczególnej mierze obejmowały tereny lasu Nadleśnictwa Drygały. Zwieńczeniem wielkiego sprzątania było ognisko i pieczenie kiełbasek ufundowane przez Nadleśnictwo Drygały, za co dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie  serdecznie dziękują.
 
Dodatkowe Dni Wolne 2014/2015 Drukuj
Wpisał: Andrzej Rosiński   
30.09.2014.
Działając na podstawie §5 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. z 2002 Nr 46, poz. 432 z późń. zm.) po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego działających w szkole ustaliłem w roku szkolnym 2014/2015 dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych:

1.      Szkoła Podstawowa im. St. Palczewskiego w Drygałach:

 • 10 listopada 2014r.
 • 2 stycznia 2015r.
 • 5 stycznia 2015r.
 • 1 kwietnia 2015r. – sprawdzian,
 • 23 kwietnia 2015r. – egzamin gimnazjalny z języka obcego,
 • 25 czerwca 2015r.

2.       Publiczne Gimnazjum w Drygałach:

 • 10 listopada 2014r.
 • 2 stycznia 2015r.
 • 5 stycznia 2015r.
 • 1 kwietnia 2015r. – sprawdzian,
 • 21 - 23 kwietnia 2015r. – egzaminy gimnazjalne,
 • 25 czerwca 2015r.
W tych dniach szkoła zapewni uczniom możliwość udziału w zajęciach opiekuńczych zgodnie z potrzebami. Prosimy rodziców (prawnych opiekunów) o wcześniejsze zgłoszenie ucznia.
Dyrektor Zespołu Szkół w Drygałach
Andrzej Rosiński
 
Wdrożenie platfory e-dziennik Drukuj
Wpisał: Administrator   
24.09.2014.
Drodzy Państwo,
mając na uwadze dobro i rozwój uczniów, nasza szkoła postanowiła wdrożyć e-Dziennik Librus. Umożliwi on Państwu bieżące monitorowanie frekwencji i postępów w nauce dzieci, zapewniając jednocześnie pełne bezpieczeństwo i poufność przekazywania danych.
Za pomocą systemu każdy rodzic oraz uczeń będzie mógł bezpłatnie:
- korespondować z dowolnym nauczycielem,
- odczytywać ogłoszenia szkolne,
- przeglądać terminarz sprawdzianów i wydarzeń,
- korzystać z pomocy technicznej.
Wystarczy zalogować się na swoje konto przez stronę https://dziennik.librus.pl , wpisując login i hasło (do odbioru w sekretariacie). UWAGA! system rozpoznaje wielkość liter.
Podczas spotkań oraz konsultacji z nauczycielem w szkole nadal będą mieli Państwo nieodpłatny wgląd do wszystkich dotyczących Państwa dzieci informacji zawartych w dzienniku elektronicznym, analogicznie jak w dzienniku papierowym.
Jeśli życzą sobie Państwo dodatkowo mieć dostęp do informacji o ocenach i frekwencji również poprzez Internet czy aplikacje mobilne, istnieje możliwość wykupienia rozszerzonego dostępu do konta u dostawcy usługi. Umożliwi on Państwu m.in. zdalny dostęp do:
- ocen dziecka,
- gotowych analiz postępów ucznia w nauce,
- aktualnych list obecności.
Zdalny dostęp do powyższych informacji możliwy jest przez całą dobę:
- z dowolnego urządzenia podłączonego do sieci Internet (np. komputer, smartfon, tablet),
- za pomocą bezpłatnych aplikacji mobilnych z urządzeń przenośnych,
- poprzez wiadomości SMS wysyłane na Państwa telefon komórkowy (dodatkowa usługa).
Więcej informacji mogą Państwo znaleźć na stronie https://dziennik.librus.pl. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdą Państwo pod adresem: https://dziennik.librus.pl/faq
Życzymy przyjemnego korzystania z serwisu!
Z poważaniem,

Dyrektor szkoły

Andrzej Rosiński

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 14 z 167

U NAS

Gościmy

ODWIEDZIN

Dzisiaj40
Wszystkich219277

IMIENINY

25 Października 2014
Sobota
Imieniny obchodzą:
Bonifacy, Bończa,
Chryzant, Daria,
Inga, Kryspin, Maur,
Sambor, Taras,
Teodozjusz,
Wilhelmina
Do końca roku zostało 68 dni.

DO WAKACJI

Odliczanie do
26. June 2015, 09:00
Pozostały czas
244 dni
2 godzin
47 minut

Poczta Pracowników

Login:
Hasło:

WSPIERAMY