START arrow AKTUALNOŚCI
AKTUALNOŚCI
Wyjazd do Domu Kultury w Piszu Drukuj
Wpisał: Teresa Chrostowska   
23.11.2014.

20 listopada 2014 r. uczniowie klas IV i Vb pod opieką Pań: Barbary Zielińskiej i Wioletty Zakrzewskiej udały się do Piskiego Domu kultury na ,,spotkanie'' z teatrem. Tam aktorzy Narodowego Teatru edukacji im. Adama Mickiewicza wystawili sztukę pt.: "Gniazdo-początki Państwa Polskiego." Dzieci z wielkim zainteresowaniem i radością oglądały spektakl poznając dzieje i legendy związane z powstaniem Państwa Polskiego.

Opracowała: Wioletta Zakrzewska  

 
Święto Niepodległości Drukuj
Wpisał: Teresa Chrostowska   
23.11.2014.
12 listopada 2014r. w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy 96 rocznicę odzyskania  przez Polskę Niepodległości pod hasłem "11 Listopada - hołd wdzięczności Polska składa." Uczniowie klasy Vb SP i IIa PG pod opieką swoich wychowawców: Wiesławy Grońskiej i Wioletty Zakrzewskiej, słowem i piosenką przypomniały burzliwe losy Polski i Polaków, które wiodły do wolności.
Opracowała:
Wioletta Zakrzewska
 
WYCIECZKA DO MIEJSCA PAMIĘCI NARODOWEJ Drukuj
Wpisał: Teresa Chrostowska   
13.11.2014.
W pochmurny i wietrzny dzień listopadowy uczniowie klasy IIa, IIb i IIIb szkoły podstawowej, wybrali się wraz z opiekunami na wycieczkę. Miała ona nie tylko charakter integracyjny. Jej głównym celem była przede wszystkim edukacja społeczna. Świeże powietrze, miejsca pamięci narodowej to wszystko zaoferowała nam miejscowość Kowalewo położona 7,5 km  na południe od Białej Piskiej, w pobliżu granicy z powiatem kolneńskim w województwie podlaskim. To tutaj uczniowie zobaczyli ciekawe miejsca. Wędrówka rozpoczęła się od dokładnego zapoznania z położeniem, dziejami miejscowości, zabytkami i szlakiem turystycznym. Następnie dzieci miały okazję uczcić ciszą pamięć żołnierzy Podlaskiej Brygady Kawalerii poległych w czasie wojny, zapalić znicz pod tablicami pamiątkowymi, zwiedzić Izbę Pamięci Narodowej Podlaskiej Brygady Kawalerii, Kaplicę pod wezwaniem św. M.M. Kolbe oraz cmentarz ewangelicki z XIX wieku. W pomieszczeniu izby pamięci zachwycali się różnymi eksponatami. Na koniec przy świetlicy wiejskiej urządzono ognisko z pieczeniem pysznych kiełbasek i gorącą herbatką. W budynku świetlicy uczniowie mieli również okazję spożytkować swą niewyczerpaną energię grając w różne gry planszowe i stolikowe. Miło było spędzić czas na świeżym powietrzu w miejscu tak pięknym jak Kowalewo. W imieniu opiekunów wycieczki oraz dzieci dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do spędzenia tak miłego pobytu. Dziękujemy.

 
"Pamięć pozostanie" - wycieczka na cmentarz Drukuj
Wpisał: Teresa Chrostowska   
13.11.2014.
W dniu 29 października 2014 r. z okazji zbliżającego się Święta Zmarłych dzieci ze Szkoły Podstawowej w Drygałach wraz z wychowawczyniami p. Teresą  Chrostowską i p. Grażyną Wysocką wybrały się na Cmentarz Komunalny w Drygałach. Odwiedziły i uporządkowały zaniedbane groby, zapaliły znicze, jako wyraz pamięci i szacunku.  Towarzyszył im podniosły nastrój, zaduma i smutek. Zarówno wychowawczynie jak i dzieci opuszczały Cmentarz w ciszy, powadze i skupieniu. Pogoda dopisała, więc uczniowie zwiedzili cmentarz, oglądali groby świątecznie ozdobione kwiatami, wieńcami oraz zniczami.
Była to wspaniała lekcja historii i szacunku dla zmarłych.

 
Przetarg na dostawy żywności 2015 Drukuj
Wpisał: Andrzej Rosiński   
05.11.2014.
Dyrektor Zespołu Szkół w Drygałach zaprasza do składania ofert w związku z ogłoszeniem przetargu nieograniczonego na dostawę artykułów spożywczych do stołówki szkolnej Zespołu Szkół w Drygałach z podziałem na 7 części (Ogłoszenie w BZP nr 367238 - 2014 z 06.11.2014).
Szczegółowe informacje można uzyskać telefonicznie w godz. 800-1400 u Pani Wiesławy Ołdakowskiej (tel. (87)4258001) lub w sekretariacie szkoły (tel (87)4258001.
 
Dokumenty do pobrania:
 
Dyrektor Zespołu Szkół w Drygałach
Andrzej Rosiński
 
Rok Stulecia Legionów Polskich Drukuj
Wpisał: Administrator   
30.10.2014.
Dołącz do akcji i spraw, aby w roku Stulecia Legionów Polskich żaden legionista nie został zapomniany! Bo każdy się liczy. Skorzystaj z aplikacji lub wejdź na stronę Muzeum Józefa Piłsudskiego www.muzeumpilsudski.pl i w Internetowym Wykazie wybierz żołnierza Legionów, któremu chcesz zapalić Symboliczny Znicz Pamięci.
Dzięki nam w Dzień Zaduszny mapa Polski zapłonie zniczami pamięci. Niech także Nasza miejscowość znajdzie się na liście tych, które pamiętają o Bohaterach Naszej Niepodległości!
 
Dyrektor ZS w Drygałach

Andrzej Rosiński
 
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 14 z 173

U NAS

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

ODWIEDZIN

Dzisiaj172
Wszystkich225981

IMIENINY

24 Listopada 2014
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Dobrosław, Emilia,
Emma, Flora,
Franciszek, Gerard,
Gerarda, Gerhard,
Jan, Mina, Pęcisław,
Protazy
Do końca roku zostało 38 dni.

DO WAKACJI

Odliczanie do
26. June 2015, 09:00
Pozostały czas
213 dni
15 godzin
3 minut

Poczta Pracowników

Login:
Hasło:

WSPIERAMY